Provize RK za prodej nemovitosti

tn2_obrazek_72Vybírat si makléře je jako vybrat si hotel. Klienti si často vybírají na základě nejnižší provize rk (přirovnejme ke studentské ubytovně), ale poté si stěžují, že neobdrželi solidní realitní servis a dostatečnou péči (pětihvězdičkový hotel). To pak vrhá špatné světlo na všechny poctivé realitní kanceláře, jako takové. Jak se tedy může klient podobným zkušenostem vyvarovat? Stejně jako při výběru ubytování na dovolené – je třeba si zjistit nejen cenu, ale také co za své peníze dostanete. (neopomínejme však, že provizi prakticky vzato platí kupující)

Prodej nemovitosti je složitý, zdlouhavý proces a kdo tvrdí, že ne, si lže do kapsy. Pochopitelně doporučujeme využít služeb profesionálů, ale zároveň je nutné se přesvědčit, zda svou nemovitost opravdu svěřujete profesionálovi. Přesvědčte se nejen o tom, co platíte ve své provizi, ale také o tom, jak u dané realitní kanceláře zhruba vypadá takový prodej. Podívejte se například na náš základní postup prodeje


Co by tedy měla taková provize realitních kanceláří obsahovat?

provize_rk_200_x_300Realitní kancelář nemá za úkol pouze sehnat Vám kupce (i když ani to není vždy jednoduché), ale poskytnout Vám celou škálu dalších služeb od smluvní dokumentace, přes homestaging a kvalitní propagaci, organizaci prohlídek až po nutné legislativní procesy. Zároveň si ve své provizi platíte za odborný dohled Vašeho osobního makléře nad celým procesem od A do Z, jinými slovy od Vaší první nezávazné schůzky až po předání klíčů novému majiteli. 

To nejen z důvodu, aby se klient cítil bezpečně v rukou daného makléře, ale také aby byl schopen řešit nenadálé právní či jiné situace, které vznikají prakticky u každého případu a pro které je potřeba jistá odbornost a zkušenosti v oboru, mají-li dopadnoutv klientův prospěch. Zde si můžete prohlédnout podrobnější rozpis toho, co by měla obsahovat provize rk.

Co je krásné na solidních realitních službách?

Při prodeji nemovitosti s pomocí makléře je sice kupní cena nemovitosti pro kupujícího navýšena o provizi, ale uskutečněný prodej pod dohledem profesionála v ralitách i tak zpravidla bývá za vyšší částku, než když se o prodej pokouší jedinec bez zkušeností. Díky zkušenostem, vedeným poptávkám a znalosti realitního trhu Vám dokážeme říct, kdy a komu Vaši nemovitost prodat, tak aby byli všichni spokojeni, zatímco při prodeji po soukromé ose, kdy bývá zpravidla podceněna inzerce, jelikož se jedná o drahý špás, je prodejce rád, že narazí na jakéhokoli potenciálního kupce, který často vysmlouvá o mnoho nižší částku.
 

Vynechali jsme nějaké informace, které chcete vědět o provizi realitní kanceláře a poskytovaných službách?


Nebojte se a napište nám. Rádi Vám odpovíme.