Tržní odhad ceny při prodeji ZDARMA

Jaké odhady tržní ceny děláme?

Zpracováváme odhady tržní ceny nemovitosti před jejím prodejem. Klienti, kteří se rozhodnou prodat nemovitost, tak získají přesnou představu o aktuální ceně své nemovitosti a můžou, tak zhodnotit reálnost jejich záměru. Dále také provádíme odhady pro dědické či rozvodové řízeníOdhad tržní ceny Vám zpracujeme Zdarma a bez závazků.

Z čeho vycházíme při odhadu tržní ceny?Tržní odhad ceny zdarma

Při stanovení tržní ceny vycházíme z vlastních dlouholetých zkušeností, perfektní znalosti lokality a interní databází skutečně prodaných nemovitostí. Dále pracujeme s cenovými mapami, které čerpají údaje o nabízených  a realizovaných cenách z katastru nemovitostí.

Tržní cenu ovlivňuje mnoho faktorů

Při osobní návštěvě zhodnotíme celkový technický a právní stav, dispozici místností, lokalitu, občanskou vybavenost a dopravní dostupnost a mnoho dalších aspektů, které výrazně ovlivňují tržní cenu nemovitosti. Na základě všech získaných informací jsme schopni správně stanovit odhad tržní ceny vaší nemovitosti.

Získejte zdarma nezávazný odhad nemovitosti

Zašlete nám základní informace o vaší nemovitosti, připravíme vám zdarma odhad ceny nemovitosti.

Chyby při odhadu tržní ceny 

Nastavit cenu, tak aby byla trhem akceptována není vůbec jednoduché. Podívejte se na čtyři nejčastější chyby při stanovování tržní ceny, abyste se jim mohli vyvarovat.

1. Porovnávání inzerátů na serverechOdhad dědictví

Každá nemovitost je svým způsobem unikátní ať už například technickým stavem, vybavením a příslušenstvím, dispozicí a lokalitou. Mnohé nabízené nemovitosti mají také od začátku špatně nastavenou cenu a jsou nabízeny již delší dobu. Pokud se tedy porovná pouze s nemovitostí, která je vašich očích podobná může toto mít za následek, že cena bude od počátku nastavena neadekvátně. 

2. Nákladová metoda 

Někteří prodávající si často spočítají celkovou investici (např. pořizovací cenu, rekonstrukci, náklady na údržbu, náklady na hypotéku atd.) doplní o citovou hodnotu a stanoví výslednou cenu. Potencionální kupce toto víceméně nezajímá. 

3. Potřeby prodávajících

Chci prodat nemovitost a koupit srovnatelnou v jiné lokalitě, toto je jeden ze záměrů prodávajících. Každá nemovitost je svým způsobem specifická (stav, dispozice, pozemek, vybavení, lokalita atd. atd.). Jen v případě lokality se ceny nemovitostí mohou lišit i o desítky procent a to, i když se nacházejí v jednom okrese. Takže prodat nemovitost v neatraktivní lokalitě a za podobnou cenu koupit nemovitost ve vyhledávaném městě je prakticky nemožné. Věřte, že i takovéto přání někteří klienti mají.

4. Cenové mapy

Vycházet pouze s cenové mapy také nelze a to z důvodu, že cenové mapy vycházejí s průměru a lokality a nezohledňují kompletní aspekty, které mají výrazný vliv na výslednou cenu nemovitosti. Jedná se o jednoduchý odrazový můstek.
 
Pamatujte, že celý obchod musí dávat smysl a od počátku špatně nastavenou cenou se výrazně prodlužuje doba prodeje. Většinou je výsledkem to, že se tyto nemovitosti prodají za nižší cenu.
 

Vypracujeme vám odhad ceny zdarma

Vyplňte základní údaje o nemovitosti, do 2 pracovních dnů vám zpracujeme profesionální odhad ceny. Odhadce se s vámi spojí s doplňujícími otázkami.