Odhad tržní ceny nemovitosti (domu, bytu, pozemku)

Jaké odhady děláme?

Zpracováváme odhady tržní ceny nemovitosti před jejím prodejem. Klienti, kteří se rozhodnou nechat starosti s prodejem své nemovitosti naší realitní kanceláři získávají stanovení tržní ceny zdarma. Dále také provádíme odhady pro dědické či rozvodové řízení. Při prodeji nemovitosti zpracujeme tržní odhad ZDARMA.

Z čeho čerpáme?shutterstock_427528531

Při stanovení tržní ceny vycházíme z vlastních dlouholetých zkušeností, znalostí lokality a interní databází skutečně prodaných nemovitostí. Dále pracujeme s cenovými mapami, které čerpají údaje o realizovaných cenách z katastru nemovitostí a v neposlední řadě databázemi realitních kanceláří, které mají za sebou desítky tisíc prodaných nemovitostí.

Tržní cenu ovlivňuje mnoho faktorů

Při osobní návštěvě zhodnotíme celkový technický a právní stav, dispozici místností, lokalitu, občanskou vybavenost a dopravní dostupnost a další aspekty, které ovlivňují cenu nemovitosti.

Nezávazně nás kontaktujte formulář nebo volejte +420 605 060 362 Prohlédněte si také náš postup při prodeji nemovitosti

Chyby při stanovení tržní ceny 

 
1. Porovnávání inzerátů na realitních serverechshutterstock_619201448
Velké množství inzerátů má výrazně nadhodnocenou cenu a je hlavně přáním prodávajících, ale ve většině případů takovéto přání zůstane nevyslyšeno. Tyto nemovitosti se nabízejí v některých případech v řádu let (tzv. ležáky). 
 
2. Nákladová metoda 
Někteří prodávající si často spočítají celkovou investici (např. pořizovací cenu, rekonstrukci, náklady na údržbu, náklady na hypotéku atd.) doplní o citovou hodnotu a stanoví výslednou cenu. Potencionální kupce toto víceméně nezajímá. 
 
3. Potřeby prodávajících
Chci prodat nemovitost a koupit srovnatelnou v jiné lokalitě, toto je jeden ze záměrů prodávajících. Každá nemovitost je svým způsobem specifická (stav, dispozice, pozemek, vybavení, lokalita atd. atd.). Jen v případě lokality se ceny nemovitostí mohou lišit i o desítky procent a to, i když se nacházejí v jednom okrese. Takže prodat nemovitost v neatraktivní lokalitě a za podobnou cenu koupit nemovitost ve vyhledávaném městě je prakticky nemožné. Věřte, že i takovéto přání někteří klienti mají.
 
4. Cenové mapy
Vycházet pouze s cenové mapy také nelze a to z důvodu, že cenové mapy vycházejí s průměru a lokality a nezohledňují kompletní aspekty, které mají výrazný vliv na výslednou cenu nemovitosti. Jedná se o jednoduchý odrazový můstek.
 
Pamatujte, že celý obchod musí dávat smysl a od počátku špatně nastavenou cenou se výrazně prodlužuje doba prodeje. Většinou je výsledkem to, že se tyto nemovitosti prodají za nižší cenu.
 

Máte zájem o tržní odhad ceny nemovitosti? Kontaktujte nás přes formulář.