Jak zpracováváme odhad tržní ceny nemovitosti (domu, bytu, pozemku)

Jaké odhady děláme?

Zpracováváme odhady tržní ceny nemovitosti před jejím prodejem. Klienti, kteří se rozhodnou nechat starosti s prodejem své nemovitosti naší realitní kanceláři získávají stanovení tržní ceny zdarma. Dále také provádíme odhady pro dědické či rozvodové řízení. Při prodeji nemovitosti zpracujeme tržní odhad ZDARMA.

Z čeho čerpáme?shutterstock_427528531

Při stanovení tržní ceny vycházíme z vlastních dlouholetých zkušeností, znalostí lokality a interní databází skutečně prodaných nemovitostí. Dále pracujeme s cenovými mapami, které čerpají údaje o realizovaných cenách z katastru nemovitostí a v neposlední řadě databázemi realitních kanceláří, které mají za sebou desítky tisíc prodaných nemovitostí.

Tržní cenu ovlivňuje mnoho faktorů

Při osobní návštěvě zhodnotíme celkový technický a právní stav, dispozici místností, lokalitu, občanskou vybavenost a dopravní dostupnost a další aspekty, které ovlivňují cenu nemovitosti.

Získejte zdarma nezávazný odhad nemovitosti

Zašlete nám základní informace o vaší nemovitosti, připravíme vám zdarma odhad ceny nemovitosti.

Chyby při stanovení tržní ceny 

Podívejte se na čtyři nejčastější chyby při stanovování tržní ceny, abyste se jim mohli vyvarovat.

1. Porovnávání inzerátů na serverechshutterstock_619201448

Velké množství inzerátů má výrazně nadhodnocenou cenu a je hlavně přáním prodávajících, ale ve většině případů takovéto přání zůstane nevyslyšeno. Tyto nemovitosti se nabízejí v některých případech v řádu let (tzv. ležáky). 

2. Nákladová metoda 

Někteří prodávající si často spočítají celkovou investici (např. pořizovací cenu, rekonstrukci, náklady na údržbu, náklady na hypotéku atd.) doplní o citovou hodnotu a stanoví výslednou cenu. Potencionální kupce toto víceméně nezajímá. 

3. Potřeby prodávajících

Chci prodat nemovitost a koupit srovnatelnou v jiné lokalitě, toto je jeden ze záměrů prodávajících. Každá nemovitost je svým způsobem specifická (stav, dispozice, pozemek, vybavení, lokalita atd. atd.). Jen v případě lokality se ceny nemovitostí mohou lišit i o desítky procent a to, i když se nacházejí v jednom okrese. Takže prodat nemovitost v neatraktivní lokalitě a za podobnou cenu koupit nemovitost ve vyhledávaném městě je prakticky nemožné. Věřte, že i takovéto přání někteří klienti mají.

4. Cenové mapy

Vycházet pouze s cenové mapy také nelze a to z důvodu, že cenové mapy vycházejí s průměru a lokality a nezohledňují kompletní aspekty, které mají výrazný vliv na výslednou cenu nemovitosti. Jedná se o jednoduchý odrazový můstek.
 
Pamatujte, že celý obchod musí dávat smysl a od počátku špatně nastavenou cenou se výrazně prodlužuje doba prodeje. Většinou je výsledkem to, že se tyto nemovitosti prodají za nižší cenu.
 

Vypracujeme vám odhad ceny zdarma

Vyplňte základní údaje o nemovitosti, do 2 pracovních dnů vám zpracujeme profesionální odhad ceny. Odhadce se s vámi spojí s doplňujícími otázkami.