Zrušení daně z nabytí nemovitosti neprošlo

» Realitní blog » Zrušení daně z nabytí nemovitosti neprošlo

Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti23.1. byl v poslanecké sněmovně předložen návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, kterou od konce roku 2016 platí vždy kupující. Předkládající strana argumentovala tím, že by se zrušili náklady na výběr daně, podpořily by se investice mladých lidí do nemovitostí, obzvlášť v dnešní době, kdy je jejich cena rekordně vysoká. Návrh byl bohužel zamítnut.


Poslanci, kteří byli proti návrhu, udávali jako důvod svého zamítnutí úbytek státního rozpočtu ve výši 11 miliard korun. Zároveň argumentovali tím, že poslanci, kteří tento návrh předložili, nenabídli odpovídající úpravu státního rozpočtu, která by tento rozdíl vyrovnala. Ti oponovali tvrzením, že výsledný růst investic díky zrušení daně by vedl k navýšení příjmu z ostatních daní, zejména daně z přidané hodnoty a daně z příjmů, takže by stát o žádné peníze nepřišel a pořízení nemovitosti by, především pro mladé lidi, nebylo tak finančně náročné. 


Jak jsme však již zmínili, návrh byl bohužel zamítnut, takže kupující musí i nadále daň z nabytí při koupi zaplatit. Alespoň prozatím.

Kontaktujte nás