Výkup nemovitosti za hotové. Výhody, nevýhody, zkušenosti.

» Realitní blog » Výkup nemovitosti za hotové. Výhody, nevýhody, zkušenosti.

tn2_obrazek_70Důvody a okolnosti jednotlivých případů, kdy lidé prodávají nemovitost, se jeden od druhého dost často liší. V případech, kdy jde nemovitost do nabídky k prodeji kvůli finanční tísni majitele, nebo jiné urgentní potřebě finančních prostředků, existuje možnost řešení této situace rychle a bez nutnosti čekat na nalezení vhodného kupce. Jedná se o službu, kterou poskytuje nespočet subjektů. Touto službou je výkup nemovitostí. Zpravidla se jedná o výkup bytů, domů, či pozemků od majitelů, kteří vidí v prodeji cestu k vyřešení svých závazků.

Výhody

  • Úspora času a starostí spojená s prodejem nemovitosti klasickou cestou. 
  • Finanční prostředky z prodeje máte ihned k dispozici.
  • Klienti s exekucemi, zástavami nebo hrozící dražbou získají vyšší částku, jelikož se jim nenavyšují náklady.

Nevýhody

  • Nižší částka získaná s prodeje nemovitosti než při využití prodeje klasickou cestou.

Pro koho tedy JE výkup nemovitosti určen?

  • Klientům se zástavami a špatnou platební morálkou, kdy reálně hrozí zesplatnění úvěru a tím dojde k neúměrnému navýšení závazků s následným prodejem v dražbě, ke kterému přistupuje většina bankovních ústavů. Fakticky tak přijdou o 2/3 až polovinu hodnoty nemovitosti.
  • Klientům, kteří mají exekuce a nejsou schopni je hradit. Máte nemovitost v exekuci? Vyřešte ji výhodněji cestou výkupu. U nehrazených exekucí narůstají úroky a tím se neúměrně zvyšuje reálný závazek dlužníka. Výkup nemovitosti v exekuci je tak jedním z lepších řešení této situace.
  • Klientům před hrozící dražbou. V dražbách se nemovitosti prodávají za 2/3 odhadní hodnoty v prvním kole a za polovinu odhadní hodnoty v druhém a dalším kole. Odhadní ceny jsou často podhodnocené, jelikož hlavním záměrem je prodat nemovitost co nejrychleji.
  • Klientům, kteří s prodejem hradí koupi jiné nemovitosti. V tomto případě je potřeba se zamyslet nad reálným termínem úhrady kupované nemovitosti, jelikož v případě, že se nastaví reálná tržní cena je možnost prodat nemovitost v reálně krátkém čase (maximálně 2 měsíce).
  • Klientům, kteří vlastní neužívanou nemovitost. Neužívaná nemovitost nepřináší žádný užitek, ale naopak dochází k zhoršení technického stavu a tím ke snižování hodnoty nemovitosti. Prostředky získané z prodeje je možné použít k investici, která přináší užitek.


Dostali jste se do jedné z výše uvedených situací? Napiště nám a my Vám nabídneme možná řešení

Chci nezávaznou konzultaci

 

Pro koho tedy NENÍ výkup nemovitosti určen?

Jsou i situace, kdy je pro Vás lepší držet se standardního postupu, abyste zbytečně netratili finanční prostředky.

Z logických důvodů vyplývá, že výkupem tratíte část tržní ceny. Každý, kdo tuto službu poskytuje, to dělá za účelem zisku a ne ztráty. Musíte počítat, že nabídnutá cena bude vždy nižší než při prodeji klasickou cestou. Časový rozdíl v prodeji a výkupu nemusí být pokaždé velký. Pokud bude od počátku stanovena atraktivní cena a zvolena správná prodejní strategie prodeje, tak případného kupce můžeme sehnat klidně během týdne. Ušetřená částka je rozhodně motivace pro větší trpělivost. Nicméně, k dosažení tohoto cíle je potřeba oslovit kvalitní realitní kancelář

Z výše uvedeného plyne, že předtím, než se rozhodnete využít tuto formu prodeje, je nutné se zamyslet nad vašimi potřebami a možnostmi.


Podívejte se jak může prodej vaší nemovitosti probíhat. 

Chci prodat rychle

Jak tuto službu poskytujeme my?

V případě, že se rozhodnete pro tuto variantu prodeje, možná Vás zaujme náš způsob, kterým řešíme výkupy my. Ze zkušenosti jsme nastavili službu tak, že ve většině případů je nabídka lákavá a výhodná pro obě strany.

Zajímá Vás cena, za kterou je možné Vaši nemovitost vykoupit?

Pak nám stačí napsat. Domluvíme si NEZÁVAZNOU konzultaci, kde Vám provedeme odhad ceny zdarma, a v případě zájmu se můžeme dál dohodnout na detailech.


Máte zájem o výkup, nebo prostě jen dotaz na toto téma? Ozvěte se nám.