Prodat s realitkou nebo bez?

» Realitní blog » Prodat s realitkou nebo bez?

tn2_obrazek_67Při prodeji nemovitosti vlastními silami se předpokládá 1 velká výhoda - ušetření na provizi. Je to opravdu tak? Přečtěte si jaké výhody má prodej přes realitní kancelář a jak se zachránit od šroubovitého zlevňování vaší nemovitosti.

Ušetříte za provizi, ale vyděláte tím?

Může se zdát, že ušetříte, nicméně z jiného úhlu pohledu zjistíte, že tomu tak není.Na první pohled se i běžná provize může zdát vysoká, obzvlášť když se neujistíte, co se v dané provizi vlastně platí.  Co se provize týká, je důležité vědět, že:

  • Základní chybou je myslet si, že celá provize jde makléři nebo realitní kanceláři. U solidní RK jsou z provize především placeny náklady spojené s inzrecí vaší nemovitosti a nutnými právními službami. Ty vás vyjdou mnohem levněji díky cenám, za které jsou tyto služby schopny sehnat realitní kanceláře.
  • Profesionální makléř bývá schopen zajistit prodej za mnohem atraktivnější cenu, než když si klient zařizuje prodej sám. Díky plošně šířené online i offline propagaci dané nemovitosti a stovkám evidovaných poptávek. Zaplatíte tak desetitisíce na provizi, avšak získat můžete statisíce
  • Nedílnou součástí na cestě za úšpěšným prodejem jsou však především samotní realitní makléři, jejichž zkušenosti a práce a jsou to, co nakonec zajistí spokojenost na obou stranách. 

Máte dost času?

pravni servis_200_x_300Zajistit hladký prodej nemovitosti koňskou dávku času a energie. Zruba třetina našich klientů se napřed pokusila o prodej vlastními silami. Zjistili, že při své práci a zálibách už jim nezbývá dostatek času na propagaci, vyřizování poptávek, prohlídky nemovitosti a další činnosti potřebné k nalezení vhodného kupce. Pro realitní kancelář jsou naopak tyto činnosti zdrojem obživy a tudíž hlavní prioritou, které věnuje veškerý čas a dokaže tak zprostředkování prodeje značně urychlit.

Počítáte s legislativními riziky?

Za předpokladu, že využijete služeb poctivé realitní kanceláře poskytující kvalitní služby, v provizi zaplatíte také špičkové právní služby, které taková kancelář nejen dokáže zajistit výrazně levněji, ale také kvalitněji a na míru jednotlivým případům tak, aby byl klient chráněn v případě nečekaných situací. Zaměříte-li se pouze na realitky, které již působí na trhu delší dobu, máte téměř jistotu, že Vaše nemovitost a její převod proběhne bez rizika vzhledem k dlouholetým zkušenostem.

Varování! To vše pramení ze spolupráce se solidní realitní kanceláří. Nenalétněte nepoctivcům a amatérům. Před využitím jakýchkoli služeb si napřed RK řádně "proklepněte". Doporučujeme minimálně prohlédnout si reference a doporučení klientů dané firmy nebo konkrétního realitního makléře.

Stále si myslíte, že prodej bezrealitky je dobrý nápad?


Máte dotazy ohledně spolupráce s realitní kanceláří? Nebojte se nám napsat.