Chcete koupit nemovitost? Na váhání již není čas.

» Realitní blog » Chcete koupit nemovitost? Na váhání již není čas.

Poslední dobou se stále častěji setkáváme se stížnostmi zájemců týkajícími se nemovitosti, kterou si vyhlédli nebo v níž již dokonce absolvovali prohlídku. Dříve, než se dostali na prohlídku nebo se po právě uskutečněné prohlídce rozhodli, zda o nemovitost mají zájem, byla již rezervovaná.

Postup při koupi nemovitostiRádi bychom vám tedy vysvětlili, jak celý proces probíhá

V první řadě je potřeba si uvědomit, že realitní makléř pracuje pro prodávajícího (dle zákona ani nelze zastupovat obě strany) a jeho hlavním úkolem, za který je placen, je nemovitost úspěšně prodat.
Při akvizici nové nemovitosti makléř nejprve nabídku odešle klientům, kteří jsou zaregistrováni v databázi poptávek. Ti se tedy k nabídce dostanou jako první a často se stává, že si atraktivní nemovitosti ihned zarezervují. Pokud v tomto kole k rezervaci nedojde, začínají teprve prohlídky s ostatními zájemci.

Prohlídky jsou organizovány v pořadí, v němž se zájemci ozvou s ohledem na časové možnosti majitelů nemovitosti i makléře. Nelze tedy očekávat, že na prohlídku bude možno jít za hodinu od telefonátu. Zájemce by se měl ve svém vlastním zájmu snažit časově přizpůsobit, jedině tak dosáhne toho, že se na prohlídku dostane a nebude desátý v pořadí. V tomto oboru více než jinde platí, že pokud máte o něco zájem, měli byste pro to bez ohledu na okolnosti udělat maximum.

Jak si tedy nemovitost zarezervovat?

Asi je zcela zřejmé, že jednu nemovitost lze zarezervovat pouze jednomu klientovi. Ceny nemovitostí jsou v naší společnosti nastaveny na reálnou tržní hodnotu, takže není nutné ztrácet čas s aukcemi, jejichž nedůstojnost se nám příčí. Konečná cena nemovitosti v aukci nakonec tržní ceny stejně dosáhne, mnohdy ji i předčí.

Projeví-li tedy některý z klientů o nemovitost zájem za současného kladného výsledku prověření schopnosti financování, je mu nemovitost rezervována bez ohledu na jeho pořadí na prohlídce.

Jaké z toho tedy plynou důsledky?

Nejjednodušší strategie, jak se dostat jako první k nabídkám atraktivních nemovitostí je zaregistrovat se v databázi makléře a na nabídky rychle reagovat. Dostanete-li od makléře termíny, pokuste se je v rámci možností akceptovat (není lehké zorganizovat časové termíny třech stran). Pokud se vám nemovitost líbí a máte o ni zájem, reagujte co nejrychleji a ihned volejte makléři. Jedině tak budete mít zaručeno, že jste pro koupi své vysněné nemovitosti udělali úplně vše. 

Doufáme, že jsme vám tímto článkem srozumitelně vysvětlili celý proces koupě vaší vysněné nemovitosti a usnadnili vaše rozhodování. Pamatujte však, že žijeme v době, kdy je v oblasti nemovitostí výrazný převis poptávky nad nabídkou, proto se od zájemců vyžaduje rychlé rozhodování a reakce.

Najdeme pro vás nemovitost v regionu ke koupi

Pardubicko a Královehradecko známe jako své boty. Vyplňte formulář, bezplatně pro vás najdeme vhodnou nemovitost ke koupi. Pokud taková neexistuje, uložíme si vás do databáze a jakmile se objeví, nabídneme vám ji dřív než ostatním.