Zatím lze stále prodat výhodněji

» Realitní blog » Zatím lze stále prodat výhodněji

Je to něco přes rok, co jsme publikovali článek o tom, že trh nabízí doposud nejlepší dobu pro výhodný prodej nemovitosti. Trochu jsme se pletli. Kdy nejvýhodněji prodatCeny nemovitostí od té doby ještě povyrostly. Je tomu tak především díky silné poptávce po nemovitostech v regionu. Stále jsme si jisti, že dřív nebo později klesnou, ale zdá se, že během roku 2018 budou zatím ceny stále růst.

Ceny stále narůstají, ačkoliv již ne výrazně. Je to především díky značnému převýšení poptávky nad nabídkou. Poptávka po koupi nemovitostí je stále velmi vysoká a pomalu zvyšující se úrokové sazby na tom prozatím mnoho nemění.

 Odhadovat, kdy k pádu cen dojde, je tak trochu věštění z křišťálové koule. Tím spíš však není radno s prodejem nemovitosti otálet, v případě, že o něm uvažujete. Ne každou nemovitost lze prodat během týdne. Pokud by se váš obchod „táhnul“ delší než předpokládanou dobu, částka, kterou za ni nakonec dostanete, by se mohla ztenčit o statisíce až miliony, dojde-li během prodeje k celkovému poklesu cen. Samozřejmě, že takový pokles nepřijde ze dne na den, ale i tak přichází čas, kdy je potřeba začít se zajímat o to, co takový prodej nemovitosti obnáší. Pokud se chystáte prodávat, doporučujeme nechat se nezávazně informovat o případných detailech jako je cena či předpokládáná délka prodeje. Můžete se bezplatně zeptat i našich realitních specialistů. Ptejte se na vše, co vás v tomto ohledu zajímá. Rádi vám odpoví.

Kontaktujte nezávazně naše makléře, rádi vám poradí či pomohou.