Statek s historickou částí 4+2 s pozemkem 8 508 m2, Horní Dobrouč

Dolní Dobrouč - Horní Dobrouč

prodáno

Popis nemovitosti

Prodej statku s historickou částí z roku 1839 v podhůří Orlických hor s krásnou přírodou za dostupnou cenu. Na tomto klidném místě s obrovskými pozemky si opravdu můžete realizovat své sny, vaše představy zde nekladou žádné meze. Chtěli by jste mít vlastní farmu, penzion či rozjet malou výrobu? Část pozemků lze využít jako stavební parcely a na rekonstrukci lze zažádat o dotační program. Výhodou je také výborná dostupnost do měst Ústí nad Orlicí, Letohrad a Lanškroun, kde naleznete dobré pracovní příležitosti a spoustu vzdělávacích, kulturních a sportovních vyžití.

Statek je rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky s dispozicemi 3+1 a 1+1 s celkovou podlahovou plochou 233 m2 a hospodářskou část. Větší bytová jednotka prošla rekonstrukcemi v letech 2007 a 2010. Naleznete zde vstupní halu, prostornou chodbu, kuchyni s jídelnou, koupelnu s rohovou vanou a sprchovým koutem, WC, obývací pokoj a dvě ložnice. Chodbou se dále dostanete do technické místnosti. Přes uzavřený dvůr je přístupná druhá bytová jednotka, která obsahuje velký obývací pokoj, kuchyni, velkou koupelnu a chodbu. Dům dále disponuje velkými nebytovými prostory, které dříve sloužily jako hospodářské zázemí. Využít ho tak můžete k původnímu účelu nebo zde například zřídit prostory pro drobné podnikání. Objekt je napojen na elektřinu a veřejný vodovod. Odpady jsou svedeny do jímky. Vytápění je zajištěno kotlem na tuhá paliva a lokálními kamny.

Na pozemcích s výměrou 7 576 m2 naleznete samostatnou garáž, skleník, zahradní jezírko, místo pro posezení v letních měsících. Nemovitost může být také zajímavou investiční příležitostí i pro podnikatelské záměry příbuzného charakteru spojené například s částečnou přestavbou na ubytovací kapacity pro agroturistiku.

Horní Dobrouč je částí obce Dolní Dobrouč a žije zde celkem 2 600 obyvatel. Je zde škola a školka. Dále potom praktický a zubní lékař. Obecní úřad, pošta, obchod se smíšeným zbožím a restaurace. Kompletní občanskou vybavenost máte jednoduše dostupnou autem nebo autobusem v okolních městech Letohrad, Lanškroun a Ústí nad Orlicí. V obci je také golfové hřiště, sportovní hala, tenisové kurty a fotbalové hřiště. K vyjížďkám na kole můžete využít cyklostezku. Jestli vás tato atraktivní nabídka zaujala a máte zájem o prohlídku nebo případně chcete doplnit nějaké údaje, rádi Vám se vším poradíme. Pokud byste případnou koupi řešili hypotečním úvěrem, tak v rámci našich kompletních služeb Vám naše hypocentrum ZDARMA nabídne a zajistí aktuálně nejvýhodnější způsob financování.

Cenaprodáno včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
Ev. číslo1431
KategorieZemědělská usedlost
LokalitaDolní Dobrouč - Horní Dobrouč
OkresÚstí nad Orlicí
Velikost4 pokoje
Plocha užitná233 m²
Plocha pozemku8.508 m²
Plocha zastavěná932 m²
Plocha zahrady7.576 m²
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
ZařízenýČástečně
Sklepano
KomunikaceZpevněná
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
OdpadJímka
TopeníLokální tuhá paliva, Ústřední tuhá paliva
E (203 kWh/m2 za rok)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
Vytisknout

Kontaktujte makléře

Lubomír Doleček
Lubomír Doleček

+420 605 060 362
[email protected]