Prodej chalup na vzestupu – Ceny jako nikdy dřív

» Realitní blog » Prodej chalup na vzestupu – Ceny jako nikdy dřív

Prodej chalup na vzestupu Hestia GroupZájem o tuzemskou rekreaci a s tím spojený prodej chat a chalup ve venkovských oblastech roste už pár let. Korunu tomu nasadila pandemie Covid-19, která nárůst tohoto fenoménu ještě značně podpořila. Zájem o koupi chalup a chat k rekreaci je na svém na vrcholu. Rozhodujícím faktorem však není stav, ale umístění.

Prodej chalupy - Jak je to s cenami?

Velkou roli v nárůstu zájmu o rekreační objekty hrála jejich cenová dostupnost. Díky nižším cenám spousta kupujících volila tuto cestu s cílem předělat a využívat rekreační objekt pro bydlení. Paradoxně však právě zvyšující se poptávka po tomto konkrétním typu nemovitostí způsobila, že jejich cenovky dnes standardně převyšují odhad tržní ceny chalup až o desítky procent.

Není chalupa jako chalupa

Ač je zájem o chalupy obrovský, není to tak, že každá nemovitost s cejchem „chalupa“ má zákonitě vyšší hodnotu. Velkou roli v zájmu o koupi těchto nemovitostí hraje především jejich umístění.  Z toho důvodu se zájemci zpravidla ani tak neohlížejí na stav nemovitosti, ale jsou ochotni zaplatit za hezké místo na venkově, ideálně na samotě či polosamotě a s dobrou dostupností autem. Pokud máte rekreační objekt, který tato kritéria splňuje, pak má vaše chalupa nejspíš vyšší hodnotu, než si myslíte. Otázka však je, jak dlouho tento fenomén bude trvat.

Pokud přemýšlíte jak prodat chalupu a potřebujete znát cenu, můžete začít online odhadem zdarma.

Máte zájem o konzultaci prodeje nemovitosti či jiných služeb?

Kontaktujte naše makléře