Odklad platby daně z nabytí nemovitosti a její zrušení

» Realitní blog » Odklad platby daně z nabytí nemovitosti a její zrušení

Odložení platby daně z nabytí nemovitosti zrušení

Zrušení daně z nabytí

Jak jistě víte, píše se rok 2020 a vláda konečně schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti. Návrh také prošel prvním čtením. Ještě musíme počkat na dokončení celého legislativního procesu, ale všeobecně se předpokládá, že jeho schválení nic nestojí v cestě. I sněmovní rozpočtový výbor doporučil schválení návrhu.
Pokud bude návrh schválen, v současném znění by měl nabývat zpětné platnosti. To znamená, že všem, kdo podali návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí v prosinci 2019 a později, bude stát daň ve výši 4% z kupní ceny vracet. Nicméně, jak již bylo zmíněno, novela ještě nevešla v platnost. Co mají tedy dělat ti, kdo daň z nabytí ještě nezaplatili a její splatnost již mají na krku? Toto téma jsme také zpracovali

Odložení platby daně z nabytí 

Ti, kdo koupili nemovitost v předchozích měsících a daň z nabytí ještě nezaplatili, teď tápou a nevědí, zda platit nebo ne. Pro ně stát přinesl skvělou zprávu. Termín pro podání přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí a pro její uhrazení byl posunut až do 31. prosince 2020. Vláda tak učinila z toho důvodu, aby noví majitelé nemovitostí nemuseli daň zbytečně platit a po uvedení novely zákona v platnost si o ni opět žádat zpět na příslušném finančním úřadě.  

Máte dotaz na toto téma, nebo potřebujete pomoc v realitách? Napište našim makléřům.