Nejvhodnější doba k prodeji nemovitosti

» Realitní blog » nejlepší doba na prodej

tn2_obrazek_66

Po roce 2008 přišel pád, ze kterého lze přirozeně odvodit, že i teď, kdy ceny realit především v posledních dvou letech opět narůstají a pomalu se blíží oněm rekordním hodnotám, můžeme v blízké době očekávat jejich náhlý a prudký pokles. Co to znamená?

 Průběžný nárust cen je způsoben nevyrovnaným poměrem poptávky a nabídky. Poptávka značně převyšuje nabídku, tudíž větší počet zájemců o nemovitost dává majiteli nemovitosti možnost prodat mnohem dráž a díky tomuto fenoménu rostou ceny rychlejším tempem než inflace. Vyšší poptávka po nemovitostech je způsobena mnoha faktory - extrémně nízkými úrokovými sazbami na hypotéky, kterých v současné době spousta lidí využívá ke koupi nemovitosti. Co se však stane ve chvíli, kdy je spotřebitel hypotečního úvěru schopen splácet při nízkém úroku, ale při očekáváném nárůstu úrokové sazby se dostane do finančních potíží a již nebude schopen splácet? Klesne poptávka a tím i ceny. Poté již nebude možné prodat nemovitost za zdaleka tak vysokou cenu, jako je možné teď.

Pokud nemáte zkušenosti s prodejem realit, podívejte se na garantovaný postup prodeje nemovitosti, jakým prodáváme my.

Dřív nebo později ona nemovitostní bublina praskne a pokles poptávky po nemovitostech eventuelně povede k nucenému snížení jejich cen. Máte-li tedy v plánu prodej své nemovitosti, doporučujeme zvážit jeho brzké uskutečnění, jelikož velké otálení v takovém případě může znamenat statisícové až milionové ztráty, rozhodnete-li se pozdě. Moc dobře víme, že prodat nemovitost bez zkušeností je zdlouhavý a náročný proces. Potřebujete-li odbornou radu nebo pomoc na realitním trhu, neváhejte a  . Rádi Vaše otázky zodpovíme.


Přečtěte si také...

Garantový postup při prodeji nemovitosti


Máte dotazy ohledně nejvýhodnějšího prodeje nemovitosti? Nezávazně nás kontaktujte s vaším dotazem.