Jak správně vybrat realitní kancelář ? - část II.

» Realitní blog » Jak správně vybrat realitní kancelář ? - část II.

tn2_obrazek_37V článku zde jsme se zaměřili na to, co by vám měl nabídnout realitní makléř, tak aby pro vás spolupráce s RK byla přínosem a ne špatnou zkušeností. Kvalitně odvedená práce makléře, ale musí být podpořena i  kompletními a profesionálními službami realitní kanceláře, kterou zastupuje. 

  • V případě, že chcete nemovitost prodat za co nejvyšší cenu musí se o ní dozvědět co nejvíce potencionálních klientů. V dnešní době velké procento kupujících hledá nemovitosti na velkých realitních serverech a to z důvodu široké nabídky. Mezi největší realitní servery patří sreality.czreality.idnes.czrealitymix.centrum.czreality.czceskereality.czhypperreality.cz. Nejen na těchto serverech by každá realitní kancelář měla nemovitosti inzerovat, což v mnoha případech není pravdou. Další formou podpory prodeje je propagace nemovitostí v inzertních novinách a na vývěskách v okolí nabízené nemovitosti. Samozřejmostí je, aby RK disponovala databází poptávajících klientů, kteří hledají nemovitost v dané lokalitě.
  • Důležitou součástí úspěšné propagace na internetu je i kvalitně zpracovaný inzerát, který musí obsahovat dostatek relevantních informací o nemovitosti, kvalitně zpracované fotografievytvoření 3D půdorysů a možnou videoprohlídku. Nabídka by měla být pravidelně topována, tak aby byla neustále v popředí nabídky na internetu.
  • Vždy si od zástupce realitní kanceláře nechte ukázat jakým způsobem a kde Vám nemovitost budou prezentovat.
  • Mezi další služby, která by Vám každá solidní realitní kancelář měla poskytnout patří kvalitní právní servis. Většina obchodních případů má svá specifika, proto je k tomu nutno přistupovat individuálně podle daného případu. Nejlepší variantou je, když realitní kancelář spolupracuje se zavedenou advokátní kanceláří, která se orientuje na trhu realit a zároveň přes ní nabízí možnost advokátní úschovy. Rozhodně nespolupracujte s RK, která si smluvní dokumentaci a jiné právní úkony vypracovává sama do předem definovaných konceptů a úschovu finančních prostředků realizuje přes své bankovní účty.
  • Důležitou službou je také, zda realitní kancelář má hypoteční oddělení nebo hypoteční poradce, které jednak klienty prověří, zda jsou koupěschopní a zároveň jim nabídnou možnost výhodného financování nemovitosti. Tato služba je důležitá z důvodu celkové kontroly nad průběhem obchodu.
  • Realitní kancelář by v rámci provize měla poskytovat zpracování průkazu energetické náročnost budovy, který je ze zákona nutný při převodu nemovitosti. Dále znalecký posudek, který je nutný pro vypracovaní daňového přiznání. Samozřejmostí je pomoc s přepisem energii.

Tyto služby jsou základem toho co by pro vás realitní kancelář měla udělat tak, aby pro vás spolupráce byla přínosná.


Chcete bezpečně prodat nemovitost? Kontaktujte nás.