Hypotéka na družstevní byt? Nová možnost je na světě

» Realitní blog » Hypotéka na družstevní byt? Nová možnost je na světě

hypotéka úvěr na družstevní byt bez zástavyZnáte to, po dlouhém hledání vysněné nemovitosti si najdete krásný byt ke koupi, načež zjistíte, že je družstevní. V tom lepším případě se jedná o družstevní s možností převodu do osobního vlastnictví. Takovou situaci lze řešit tzv. „předhypotékou“, kterou dnes některé banky poskytují. Jedná se prakticky o hypoteční úvěr s o trochu vyšší úrokovou sazbou, podmíněný mimo jiné potvrzením  o možnosti převodu do osobního vlastnictví v maximální lhůtě 2 roky.

V horším případě se jedná o družstevní byt bez možnosti převodu do osobního vlastnictví ve lhůtě 2 roky. Do teď se jejich koupě řešila například relativně drahými úvěry ze stavební spořitelny. V našem hypocentru jsme schopni zajistit o něco výhodnější úrokovou sazbu než při vyřizování úvěru po vlastní ose, nicméně se stále jedná o něco vyšší úrok než při běžném hypotečním úvěru. To, co jste ušetřili na nižší ceně za byt, jste přeplatili na úvěru. 

A teď pozor, přichází nová revoluční možnost

Právě v tomto bodě vstupuje do hry novinka. Nyní jsme schopni vám zajistit půjčku na družstevní byt bez možnosti zástavy, tedy i na byty bez možnosti převodu do osobního vlastnictví až do výše 2,5 milionu Kč s úrokovou sazbou 3,99% p.a. Jediné větší omezení, kterou s sebou tento způsob financování nese, je maximální splatnost úvěru 18 let.

 

Máte otázky na toto téma? Konzultujte je nezávazně s naším hypotečním specialistou:

Kontaktujte nás