Dědické řízení a odhad ceny nemovitosti – Vše, co musíte vědět

» Realitní blog » Dědické řízení a odhad ceny nemovitosti – Vše, co musíte vědět

shutterstock_1781000420Dědické řízení je samo o sobě nepříjemný proces. V době truchlení vás vyřizování pozůstalosti zatěžuje nutnými administrativními kroky. Jedním z nich je odhad ceny zděděné nemovitosti, který potřebujete pro notáře. Jak na něj a co je nutno brát v potaz? 

Máte povinnost odhad zajistit?

Vaši nemovitost bude zajišťovat notář, který po vás bude chtít doložit hodnotu majetku zůstavitele (zesnulého), včetně odhadu ceny nemovitého majetku. Tudíž ano, zajištění odhadu ceny pro dědictví se nevyhnete.

Může odhad zpracovat pouze soudní znalec, nebo i jiný subjekt?

Odhad tržní ceny nemovitosti pro dědické řízení dnes již může provést i realitní specialista. Výhoda spočívá v tom, že odhad prostřednictvím realitního makléře vás vyjde zpravidla o několik tisíc korun levněji, než u soudního znalce. Můžete se obrátit i na nás pomocí online formuláře. Stačí ho podrobně vyplnit a za pár dní máte doma zpracovaný odhad pro dědické řízení, který je splatný až po obdržení.

Jaká kritéria ovlivňují výsledek odhadu?

Stav, staří, použité materiály, a spousta dalších faktorů samozřejmě ovlivňují odhad tržní ceny nemovitosti, ale jedním z hlavních faktorů, je také lokalita. Proto je nejvhodnější využít ke zpracování odhadu služeb odborníka z daného regionu, který určí cenu na základě svých zkušeností s touto lokalitou. Odhad zpracovaný online sice nemusí být tak přesný jako odhad s fyzickou inspekcí, ale pro účely dědického řízení je dostačující.

Jak dlouho odhad pro dědické řízení trvá?

Chcete-li si pozvat odhadce na fyzickou prohlídku nemovitosti, doba zpracování může záležet na jeho času. Odhad by však měl být zpracován maximálně do 2 dnů, obzvlášť v případě odhadu zadaného online. V případě zpracování odhadu od naší společnosti je zpracován do dvou dnů a je možné ho buď zaslat poštou na vaši adresu, nebo vyzvednout osobně na naší pobočce. Platba za odhad samozřejmě probíhá až po převzetí.

Máte-li zájem o odhad, vyplňte formulář a náš makléř vás bude kontaktovat ohledně dalších údajů

 

Máte zájem o konzultaci prodeje nemovitosti či jiných služeb?

Kontaktujte naše makléře