Co nového na hypotečním trhu

» Realitní blog » Co nového na hypotečním trhu

tn2_obrazek_55Hypotéky se za poslední měsíce moc velkých změn nedočkaly a zůstaly na stejných hodnotách. Průměrná úroková sazba v říjnu dosáhla na 2,12 procenta, nejde sice o rekord, ale i tak jsou sazby velice nízko.

Na svých hodnotách v podstatě zůstaly počty, objemy i sazby. Co ale stále roste, je průměrná výše hypotéky. Lidé si půjčují čím dál větší částky. V říjnu průměrná hypotéka představovala částku 1 866 517 korun. Sice stále není atakován rekord z prosince roku 2007, kdy si lidé v průměru půjčovali 1 949 999 korun, ale jde o druhou nejvyšší částku od roku 2003 a letošní rekord.

I když úrokové sazby stagnují, ceny nemovitostí rostou. Zatím není nárůst nijak výrazný, ale kdo delší dobu shání nové bydlení, už by neměl moc otálet. Pravděpodobně porostou jak sazby, tak i ceny nemovitostí.

Banky se v listopadu až na malé vyjímky do žádných velkých akcí nehrnuly. Zajímavostí ale je připravovaný nový zákon o úvěrování spotřebitelů. Ochrana spotřebitele se bude vztahovat i na hypotéky.

 

Vybrané akce bank pro měsíce listopad a prosinec

UniCredit Bank - akční sazby a odhad zdarma

UniCredit Bank snižuje úrokové sazby u hypoték nad 1 mil. Kč. Zároveň poskytuje odhad nemovitosti pro účel koupě a refinancování zdarma bez dalších podmínek.

Akce Hypoteční banky k oslavě 20 let existence

Od 5. října 2015 má Hypoteční banka akci - slevu z úrokové sazby ve výši 0,2% p. a. pro hypoteční úvěry, které budou mít první fixaci v roce 2020 (případně 2021). Týká se 5 letých fixací.

 

Příležitost, která se nemusí opakovat

Myslíte si, že jste promeškali správný čas na vyřízení hypotéky? Nebojte, nynější podmínky jsou stále maximálně výhodné. Stačí se podívat do historie a porovnat současné hodnoty s těmi před třemi nebo pěti lety.

Průměrné sazby v říjnu 2010 dosahovaly 4,56 %. O dva roky později klesly na 3,46 %. Jenže ani tato hodnota se nemůže měřit se současnými úroky, které jsou ještě o procento a půl nižší.

Byla by škoda toho nevyužít. Podívejte se do srovnání hypoték a spočítejte si, který úvěr na bydlení je pro vás nejvýhodnější. Hypoteční kalkulačka ZDE.


Kontaktujte nás